جدیدترین اسلحه‌ی هسته‌ای روسیه ۲۰۰۰ برابر قوی‌تر از بمب‌هایی اتمی قدیمی!

0
4

به نظر می‌رسد که با بدتر شدن اوضاع در عراق و سوریه جنگ سرد دیگری در راه است. این درگیری‌ها مشکلات متعدد امنیتی را نیز در این ناحیه رقم زده است بنابراین کشورهای درگیر هر کدام به فکر امنیت خودشان هستند.

اخیراً روسی‌ها اسلحه‌ی هسته‌ای جدیدی را ساخته‌اند که قادر خواهد بود با سرعت ۴.۳ مایل در ثانیه حرکت کند. همچنین این اسلحه قابلیت ویرانگری بالایی نیز دارد و قادر است طی یک بار برخورد مکانی به اندازه‌ی فرانسه را با خاک یکسان کند. این قدرت ۲۰۰۰ برابر بیشتر از قدرت بمب‌هایی است که در سال ۱۹۴۵ بر ضد هیروشیما مورد استفاده قرار گرفت.

sarmat-ballistic-missile-5

گفته می‌شود این سلاح می‌تواند ۶.۲۱۳ مایل (۱۰ هزار کیلومتر) حرکت کند، بنابراین این بمب قدرت ویران کردن لندن، کشورهای اروپایی و همچنین آمریکای غربی و خلیج شرقی را خواهد داشت.

«ولادیمیر پوتین» اظهار داشته که روسی‌ها اسلحه‌های قدیمی خود را به وسیله‌ی این بمب اتمی به روز رسانی کرده‌اند. «ترزا می» نخست وزیر بریتانیای کبیر پوتین را به خاطر این مساله نقد کرده است که با غرب برای ایجاد شرایطی مساعد در سوریه همکاری نمی‌کند. روسی‌ها همچنین می‌خواهند این سلاح را در نزدیکی روسیه آزمایش کنند.

sarmat-ballistic-missile-2

دیدگاه خود را در میان بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here