نرم‌افزار تحلیل ساعتی کریر (به انگلیسی: Carrier HAP : Hourly Analysis Program) یکی از قدیمی ترین و در عین حال جامع ترین نرم افزارهای موجود جهت محاسبات بار سرمایی و گرمایی ساختمان‌ها با کاربردهای مختلف می‌باشد.

این نرم افزار قدرتمند امکانات بسیار زیاد و کاربردی را در عین سادگی و کاربری آسان در اختیار مهندسان تاسیسات و مکانیک قرار می‌دهد. هم اکنون در بسیاری از نقاط جهان از این نرم افزار به عنوان مرجع محاسبات تاسیسات مکانیکی استفاده می‌گردد. در کشور ما ایران نیز این نرم افزار مورد تایید سازمان نظام مهندسی قرار گرفته و هم اکنون پروژه‌های تاسیساتی و طراحی‌های انجام گرفته توسط این نرم افزار مورد تایید قرار خواهد گرفت.

این نرم‌افزار محصول شرکت معتبر آمریکایی سازنده دستگاهها و تجهیزات تهویه مطبوع، کریر است.
از رقبای اصلی Carrier HAP در بازار می توان به Rhvac ،Trane TRACE 700 و Chvac اشاره کرد.

نرم افزار کریر امکانات دیگری از جمله انتخاب تجهیزات را برای فضاها ی تعریف شده با سیستم‌های مختلف در اختیار کاربران قرار می‌دهد که می‌تواند کمک بسیار بزرگی برای مهندسان طراح تاسیسات مکانیکی باشد. HAP 4.5 یکی از بهترین و کامل ترین ورژن‌های Carrier بوده که بدون مشکل تحت تمامی ویندوزها از جمله ویندوز xp و ۷ قابل نصب و فعال سازی می‌باشد.

در این مجموعه از آموزش‌ها طی ۷ فصل قدم به قدم با نرم افزار Carrier آشنا خواهید شد و با انجام تمرین‌های مورد نظر کار با آن را فرا خواهید گرفت.

سرفصل های این مجموعه آموزشی به صورت زیر می باشد :

فصل اول : معرفی نرم افزار کریر و آشنایی با منو ها

فصل دوم : معرفی آب و هوا و تعریف منطقه آب و هوایی و مشخصات هواشناسی

فصل سوم : معرفی فضا ها و ویژگی های محیط (نظیر در، پنجره و…)

فصل چهارم : معرفی سیستم های خنک کننده و اجزای آن

فصل پنجم : پروژه مدل سازی سیستم خنک کننده دیتاسنتر و معرفی سیستم تهویه مطبوع و ساختمان کلی

فصل ششم : استفاده از منو ویزارد برای تعریف پروژه

فصل هفتم : معرفی کتابخانه پروژه

 

ثبت نظر